Tipy na vianočné darčeky pre dievčatá

Vianoce už doslova klopú na dvere a vy stále neviete, akým darčekom
obdarovať vašu malú princeznú? Radi vám s tým pomôžeme. Prinášame prehľad darčekov, ktorými potešíte ako malé, tak aj veľké dievčatá.

Darčeky pre novorodeniatka a batoľatá

Bábätkám je naozaj jedno, či nejaký darček dostanú. Jednak si to neuvedomujú, Vianoce prespia, alebo v tom horšom prípade – preplačú. Ak ste rodičia a vašu princeznú chcete aj napriek tomu na prvé spoločne strávené Vianoce obdariť, môžete siahnuť po knihe, do ktorej jej budete zapisovať neopakovateľné momenty z prvých dní jej života. Uvidíte, že keď vyrastie, tak tento nápad mimoriadne ocení. Príjemné spomienky sú predsa to najcennejšie, čo nám ostáva po celý život…

Ak ste príbuzní a chystáte sa na vianočnú návštevu k novorodeniatku, obdarovanie dieťaťa je skôr symbolickým aktom. Momenty, kedy sa oboznamuje s novým svetom mu môžete spríjemniť hrkálkou
či plyšovým zvieratkom. Naopak, rodičia sa zaiste potešia praktickým darom. Klasikou je napríklad plienková torta, ktorú zvládnete vyrobiť aj v pohodlí domova. Stačí, ak si zaobstaráte väčší balík plienok, pár farebných stúh a plyšovú hračku na ozdobu. Podľa návodov z internetu pripravíte originálne a užitočné prekvapenie ľavou zadnou.

Dievčatko do 12 mesiacov

Výber darčeka pre takmer ročné dievčatko nie je žiadnou vedou. Pamätajte si, že dieťa v tomto období už zreteľne vníma farby aj zvuky. Vďaka pestrofarebným hračkám z príjemných materiálov sa dieťa zabaví aj bez pomoci rodiča a navyše – náš tip – hrajúci hrošík – je skvelou hračkou pre vývoj všetkých piatich zmyslov.

Dievčatko do 3 rokov

Dievčatká sa v tomto období doslova menia zo dňa na deň. Z  bábätka je zrazu malá slečna a hra začína byť zábavou. Radosť dievčatku zaručene urobíte bábikou Barbie alebo pre opatrnejšie mamičky – bábikou z rozprávky Frozen vyrobenej z hebkého a mäkkého materiálu, bez akejkoľvek plastovej čiastočky.

K bábikám možno zaobstarať aj prebaľovaciu tašku Baby Anabell, do ktorej si bábiku alebo hračku s radosťou zabalí. Takáto taška bude neoddeliteľným spoločníkom každej z naplánovaných ciest. K babke, na ihrisko, či do parku.

Dievčatko do 6 rokov

Predškolský vek je takzvaným zlatým vekom detskej hry a to najmä kvôli rozvinutej fantázii, ktorá nepozná hranice. V tomto období je vhodné rozvíjať predstavivosť a takisto aj jemnú motoriku, ktorú podporí stavebnica Lego. Ak ste si doposiaľ mysleli, že táto známa značka vyrába iba stavebnice pre chlapcov, boli ste na omyle. V portfóliu nájdete aj Lego Friends – Mia a jej domček na strome, ktoré je špeciálne určené pre malé staviteľky.

Dievčatko vo veku 6-11 rokov

S pribúdajúcim vekom sa u dievčat objavuje túžba po jedinečnom vzhľade. Školáčkam preto navrhujeme kúpiť napríklad nechtovú súpravu Cool Maker, vďaka ktorej si svojpomocne vytvoria originálnu manikúru. Pre ešte tvorivejšie dievčatká odporúčame súpravu na výrobu náramkov, vďaka ktorej si jednoducho a rýchlo vyrobia krásne okrúhle náramky so zložito splietanými vzormi. Na rad prichádzajú aj rôzne spoločenské hry, čelenky či sponky.

Dievčatko vo veku 11 a viac rokov

Vybrať darček pre mladú babu nie je vôbec ľahké. Aby sa naozaj potešila, malo by to byť niečo aktuálne, moderné a trendy. Na výber sú darčeky od kozmetiky, cez oblečenie, doplnky, športové veci až po elektroniku. Najlepšie však spravíte, ak sa priamo opýtate, po čom jej srdce piští. Vyhnete sa tak smútku z nesprávneho výberu darčeka.

Rady na záver

Ak si nie ste istí, po čom vaše dieťa túži, môžete to zistiť spôsobmi, ktoré sú naozaj osvedčené. Samozrejme, tieto spôsoby platia iba u detí, ktoré ešte veria, že darčeky nosí Ježiško.

Napíšte list Ježiškovi

Pamätáte si na časy, keď ste túžobne očakávali deň, kedy budete môcť napísať Ježiškovi svoje tajné priania? Doprajte tento pocit aj svojmu dieťatku a urobte z toho každoročnú tradíciu! Aby vás dieťa nezahltilo skutočne dlhým zoznamom s prianiami, určte si pravidlá. Dieťa nakreslí, alebo napíše darček, po ktorom túži najviac, alebo napíše zoznam vecí a Ježiško vyberie, čo zo zoznamu prinesie.

Vyberte darček „potajomky“

Urobte si pekné popoludnie v parku a cestou vezmite dieťa do nákupného centra. Zájdite do hračkárstva, kde tentokrát môžete kúpiť maličkú drobnosť. Pomedzi to pozorujte, čo sa vašej malej princeznej páči najviac. Takýmto spôsobom nazbierate tipy na vianočný darček a vy sa už nebudete
musieť hodiny zamýšľať, čo by ju potešilo najviac.

Vnímajte a zapisujte

Aj keď si to niekedy neuvedomujeme, dieťa nám dáva počas celého roka najavo, čo sa mu páči a po čom túži. Pokúste si zapisovať jednotlivé priania a my vám ručíme, že na Vianoce si nebudete vedieť zo zoznamu vybrať.

Nekupujete darček pre vaše dieťa? Poraďte sa s rodičmi!

Najrozumnejším riešením pri výbere darčeka pre dieťa známych je zistiť, či niečo nepotrebuje alebo čo by ho mohlo potešiť. Odľahčíte tak finančný rozpočet rodičom a sebe starosti s výberom darčeka, prípadne sa vyhnete kúpe rovnakého darčeka s inými členmi rodiny.

Prajeme vám, aby ste nákup darčekov tento rok zvládli na jednotku, bez zbytočných stresov. A majte na pamäti. Najkrajší darček je ten, ktorý je darovaný zo srdca.

Pridať komentár