Tipy na vianočné darčeky pre chlapcov

Vianoce prichádzajú…  A s nimi aj typický, predvianočný zhon spätý najmä s kúpou vhodných darčekov pre deti. Veď predsa každý chce na detskej tváričke uvidieť radosť z novej a nepoznanej veci. Aby sa váš stres z nakupovania zminimalizoval, pripravili sme niekoľko tipov na vianočné darčeky pre chlapcov rôznych vekových kategórií. Nechajte sa inšpirovať! 

Vianočný darček pre novorodenca

Príchod novorodenca na svet je neopísateľnou radosťou nielen pre rodičov, ale aj pre rodinu a priateľov. A tobôž, prvé Vianoce strávené s novým členom rodiny im dodávajú neopakovateľné čaro. Darovať niečo novorodencovi môže byť ale trochu mätúce, najmä pre tých, ktorí s kúpou darčeka pre bábätko nemajú žiadne skúsenosti. 

Keďže dieťatko v tomto období vníma skôr zvuky a blízkosť rodičov, pozornosť by ste mali zamerať na praktickosť. Teda na darčeky, ktoré sa zídu a odľahčia rodinný rozpočet novopečeným rodičom. Zamerať sa preto môžete na klasiku, akou je detské oblečenie. Zaiste potešia dupačky, pyžamká, tričká, vestičky, čiapky alebo podbradníky. Ak máte obavu, že sa netrafíte do vkusu mamičky, nič nepokazíte kúpou detských plienok. Tých predsa v tomto období nie je nikdy dosť. 

Výborným darom je aj darčekový kôš s detskou kozmetikou. Vyskladať ho môžete výrobkami, ako sú detský šampón, telové mlieko, masážny olej alebo vlhčené obrúsky. Fantázii sa predsa medze nekladú. Predtým sa ale uistite, že kupujete produkty určené špeciálne pre deti! Pokožka je zvlášť  u novorodeniatok mimoriadne citlivá.

Chlapček vo veku 3-12 mesiacov

V tomto období  sú pre bábätká najväčšou zábavou ruky. Dieťatko dokáže uchopiť hračku a siahnuť po tej, ktorá ho zaujíma. Veľkým lákadlom pre niekoľkomesačné deti sú tie farebné a najmä – čo najpestrejšie. Dnešný trh ponúka rôzne druhy plyšových hračiek, ktoré sú obohatené o edukatívny rozmer. Veľmi praktickým darčekom sú tiež hryzadlá, ktoré napomáhajú pri prerezávaní prvých zúbkov.

Ak máte radi originalitu, odporúčame pouvažovať nad kúpou špeciálnej deky, ktorej súčasťou sú pútavé závesné hračky na uchopenie, ťahanie aj hryzenie.  Vďaka tomu dieťa objavuje a aktívne skúma nové veci, a v neposlednom rade, posilňuje krk a chrbátik ležaním na brušku.

Chlapček vo veku do 3 rokov

Zvedavosť je v tomto veku charakteristickou črtou dieťaťa. Vhodné sú darčeky na rozvoj jemnej motoriky, ako napríklad rôzne kocky a geometrické tvary, ktoré dokáže priradiť do správneho otvoru. 

Keďže dieťa je veľmi vnímavé, vhodné sú aj darčeky v podobe hovoriacich hračiek, vďaka ktorým sa učenie nových výrazov stane bezpochyby veľkou zábavou. Ideálnym darčekom je aj plastelína, ktorá je na trhu už viac ako 5 desaťročí a nestratila na svojej obľube. 

Chlapček vo veku do 6 rokov

Chlapci v predškolskom veku sú mimoriadne aktívni a tvoriví. Škôlka v nich podnecuje hru v skupinách a začínajú rozumieť pravidlám rôznych spoločenských hier. Nič nepokazíte klasikou typu “Človeče nehnevaj sa”, pexesom alebo jednoduchšími kartovými hrami.

Typickými a veľmi obľúbenými hračkami u chlapcov – škôlkarov sú výbavičky na rôzne druhy povolaní. Fascinujú vášho malého mužíčka vodiči električky? Kúpte mu električku. Rád sa hrá na lekára? Zaobstarajte mu doktorskú sadu. Chcel by byť pretekárom? Autíčko na diaľkové ovládanie bude to pravé orechové… A mohli by sme pokračovať ďalej… Jednoducho. Postačí vedieť, v akom povolaní sa dieťa vidí, a radosť je na svete!

Chlapec vo veku 6-11 rokov

Nástup do školy prináša so sebou množstvo zmien a malý školák si  potrpí na zmyselnejšie hračky, vďaka ktorým sa odreaguje od písania domácich úloh a povinností, ktorými ho povinná školská dochádzka zahltí. Zaiste ho potešia logické hračky, autodráha, roboti alebo zberateľské kolekcie obľúbených figúrok. 

A aby sa nezabudlo. Chlapci milujú lego! Detská motorika je v tomto veku rozvinutá natoľko, aby si  poskladali tie najdokonalejšie modely z obľúbených stavebníc. 

Chlapci nad 11 rokov

Pomalý nástup puberty sa odráža aj od očakávania ideálneho vianočného darčeka. Hračky prestávajú byť zaujímavé a pubertiaci sa potešia dobrej knihe, oblečeniu či vstupenke na koncert obľúbenej kapely. 

Pre tých, ktorí trávia čas doma sú vhodné počítačové hry, a zasa pre tých, ktorí si radi zašportujú, odporúčame kolobežku, bicykel alebo dnes moderný hoverboard. 

A ešte rada na záver. Nezabúdajte, že Vianoce sú v prvom rade sviatky pokoja a najmä rodinnej pohody. Veďme k tomu aj naše deti, aby sa z vianočných sviatkov nevytratilo najmä krásne posolstvo, na ktoré sa dnes často zabúda…

Pridať komentár