Tipy pre krásnu a menej unavenú mamu

S príchodom detí na svet sa každej žene menia priority a pojem time management naberá nový význam. Celá pozornosť sa prirodzene zameria na najmenších členov rodiny a žena/matka na určitú dobu môže zabudnúť na neprerušovaný nočný spánok či luxus v podobe hodinového kúpeľa vo vani. V rámci zachovania duševnej pohody by ste sa však mali pokúsiť si „uchmatnúť“ pár minút pre seba. Nižšie ponúkame pár tipov, ako s nimi efektívne vynaložiť, aby ste sa opäť cítila krajšia a v pohode.

  • Make-up

Prebdené noci sa síce podpíšu (aj) na vašej tvári, ale s pomocou týchto kozmetických tipov si rýchlo aspoň opticky prinavrátite „fresh look“. Základom je zjednotenie pleti pomocou ľahkého make-upu alebo BB krému, zvýraznenie obočia a rias a použitie rozjasňovača tváre. Ak však máte čas len a len na jednu vec – zvoľte ústa. Ich zvýraznenie leskom či primeraným rúžom okamžite rozžiari celú tvár a budete pôsobiť omnoho sviežejšie. Nezabúdajte na kvalitný pleťový krém, ktorý dodá unavenej pokožke potrebnú výživu a bude vašim dlhodobým spojencom v boji proti nedostatku spánku.

  • Vlasy

Majú byť korunou krásy každej ženy, ale aby žiarila, potrebujú pomerne dosť času a starostlivosti. Základom je dobrý strih vlasov, ktorý si vyžaduje len minimálnu úpravu. Malé „klamstvo“ v podobe suchého šampónu je v prípade nedostatku času na umytie povolené. Ak ho nemáte po ruke, dobrú službu spraví aj pokrývka hlavy – súčasné módne trendy vám prajú, a v klobúku, šiltovke alebo dokonca aj v turbane budete in. Je len na vás, koľko odvahy naberiete.

  • Jedlo

Boj s únavou sa začína už na tanieri a vďaka potravinám bohatým na dôležité minerálne látky stimulujúce tzv. hormóny šťastia sa budete cítiť lepšie. Najlepšie je, že v kuchyni ich prípravou nestrávite večnosť – už len tento fakt vám zaručene zlepší náladu. Na prvom mieste je zelenina a k „veselým druhom“ patrí brokolica, zeler, paradajky, červená repa, špenát, mrkva a kyslá kapusta. Z ovocia vám náladu zlepší ananás, čučoriedky či marhule. Zdrojom aminokyselín, ktoré ovplyvňujú dobrú náladu, je kuracie a morčacie mäso, morské ryby a kyslé mliečne výrobky. Nezabudnite na ovsené vločky, orechy a strukoviny, ktoré pôsobia antidepresívne.

  • Vôňa

Pák kvapiek tej správnej vône na správnom mieste dokáže divy a účinky sú takmer okamžité. Aromaterapia už tisíce rokov napomáha pri zlepšovaní psychického ale aj fyzického stavu a najjednoduchšie si ju naordinujete pomocou aromalampy. Proti únave sa osvedčili esenciálne oleje z levandule (nie je však vhodná pre tehotné a dojčiace ženy), jazmínu, bergamotu, pomaranča, mäty alebo rozmarínu.

  • Sex

Aj keď popri všetkých starostiach je sex väčšinou tá posledná vec, na ktorú si spomeniete, prináša množstvo pozitívnych účinkov. Kokteil hormónov vyplavených počas orgazmu vám doplní energiu, má blahodarný účinok na pleť a vlasy, okysličuje organizmus, pôsobí proti bolesti, podporuje imunitu a dokonca predlžuje život. Liek na tieto všetky problémy v žiadnej lekárni nenájdete, takže šup do postele.

Pridať komentár