Tipy na výrobu hračiek, ktoré zvládnete urobiť aj sami doma

Handmade vecičky sú aktuálne v kurze a tešia sa veľkej obľube. Čoby aj nie, prinášajú so sebou množstvo výhod. Ich výrobou môžete výrazne ušetriť a nahradiť tak kupované hračky. Takisto pri ich výrobe môžete zapojiť deti a urobiť z toho zábavnú aktivitu. Alebo môžete od srdca vyrobiť handmade darček vašim deťom či deťom vašich blízkych.

Handmade hračky alebo urob si sám

Kreatívnych nápadov, ako si svojpomocne vyrobiť hračku, by sa našlo naozaj mnoho. My sme pre vás vybrali niekoľko nápadov na naozaj krásne hračky. Niektoré tipy potrebujú istú zručnosť, no do väčšiny z nich sa môžete pustiť aj hneď a zapojiť aj vaše deti.

V tomto článku sa nebudeme venovať obľúbenej výrobe hračiek z papiera a ponožiek či slizu. Povieme si o ďalších zaujímavých DIY nápadoch. Poďme teda na to.

TIP: Ak sa aj vám doma váľajú detské hračky po zemi ponúkame vám návod ako si môžete zostrojiť jednoduché drevené boxy.

Hračky z plastelíny

Začneme jednoducho, a to plastelínou. Nie však obyčajnou kupovanou, ale domácou plastelínou. Modelovaciu hmotu si totiž môžete vyrobiť aj sami doma. Zapojte deti do jej výroby a následného modelovania. uvidíte, ako sa zabavia.

Príprava domácej plastelíny:

  • budeme potrebovať múku, olej, soľ, prášok do pečiva a vriacu vodu
  • všetky ingrediencie stačí zmiešať a domácu plastelínu následne nechajte vychladnúť
  • na jej zafarbenie vám stačí potravinárska farba

A ak chcete, prosto si kúpte už urobenú plastelínu a zabavte sa s ňou.

Plstené hračky

Tento zaujímavý materiál vie byť naozaj veľmi užitočný. Na internete nájdete mnoho inšpiratívnych nápadov, ako plsť využiť, pričom často sa z neho vyrábajú práve hračky. Tieto hračky sú tak jemné a zároveň milené.

Navyše, plsť má širokú škálu farieb a je optimálnym materiálom pre rôzne dekoračné účely. Môžete si pritom vybrať, či budete vyrábať hračky z vlnenej, vpichovanej alebo dekoračnej farebnej plsti.

Hračky z vlny a nití

Existuje toľko materiálov, s ktorými by sa dalo vytvárať nádherné hračky. Čo takto skúsiť kombináciu vlny a nití, prípadne priadze? Takisto na takýto typ handmade hračiek nájdete na internete množstvo inšpirácií. Môžete pritom začať tými ľahšími návodmi a postupne sa prepracovať k zaujímavým detailom.

Háčkované hračky

O háčkovaní sa v poslednej dobe hovorí viac ako dosť. Určite ste už nejaké háčkované hračky videli. Tento typ hračiek je naozaj veľmi pekný, pričom sa stačí naučiť pár základných zručností.

Ak sa naučíte uháčkovať stĺpik či retiazku, ostatné už pôjde samo. Neskôr tak môžete vyrábať naozaj krásne vecičky. 🙂 Okrem toho, popri hračkách môžete uháčkovať deťom aj čiapku či šál.

Tip na záver

Ak máte dievčatká, vyskúšajte s nimi vyrobiť domček pre bábiky, prípadne kuchynku. Stačia vám na to staré kartónové krabice, lepidlo, nožnice, farby či látky a veľa kreativity.

Určite sa vám doma povaľujú krabice od topánok. Mohli by z nich byť výborné izby pre bábiky, prípadne priehradky do skriniek od kuchynky. Čo vy na to? Krabice stačí polepiť a pomaľovať, prípadne oblepiť farebným papierom či látkou. Vašej kreativite sa medze nekladú.

Máte doma chlapcov? Krabice viete využiť aj na výrobu garáží pre autíčka, prípadne na výrobu domu pre ich transformerov či skladiska pre ich náradie. Nikdy neviete, na čo všetko sa také krabice dajú využiť. Stačí sa rozhliadnuť po detskej izbe a nápady prídu aj samé.

Do ktorého z našich návrhov sa pustíte ako prvé? Ak máte ďalšie zaujímavé nápady na handmade hračky, neváhajte nám o nich napísať.

 

 

Pridať komentár