Správna výživa v chorobe: nevyhnutnosť, na ktorú často zabúdame.

Vo svete, v ktorom sa všetci snažia schudnúť, sú onkologickí pacienti ohrození opačným problémom. Aj minimálna strata hmotnosti môže byť pre nich fatálna.

Hoci sú ženy náchylnejšie na srdcové choroby, rakovina prsníka pre ne aj naďalej predstavuje veľké riziko. Jedná sa o druhý najčastejšie diagnostikovaný druh rakoviny u žien vôbec. Toto riziko je do istej miery dané počtom rokov, rodinnou anamnézou, časom nástupu prvej menštruácie, začiatkom menopauzy, vekom, keď žena porodila, respektíve začala užívať antikoncepciu a pod.

Pacienti bojujúci s nádorovým ochorením musia čeliť viacerým hrozbám. Pri často vyčerpávajúcej liečbe spravidla dochádza k neplánovanej strate telesnej hmotnosti. Vzniká tak riziko podvýživy, ktorá môže podkopať snahy o uzdravenie. Zo skríningu 4423 pacientov od 101 onkológov z 84 miest na Slovensku vyplynulo, že až 53 percent pacientov je ohrozených podvýživou, 42 percent pacientov stratilo v priebehu troch mesiacov predchádzajúcich skríningu viac ako 5 percent hmotnosti. V čom tkvie hlavné nebezpečenstvo ?

Stratu hmotnosti nikdy neberte na ľahkú váhu

Je dôležité uvedomiť si, aké nebezpečné je riadiť sa informáciami z neoverených zdrojov. Prvé, čo pacient s rakovinou a jeho rodina urobí, býva hľadanie vedomostí na internete. Na pochybných stránkach a diskusných fórach sa stretnú s odporúčaniami, že nádor treba vyhladovať. To je samozrejme mimoriadne nešťastné riešenie – skôr ako nádor vyhladujete vlastnú imunitu. V takýchto krízových prípadoch stačí aj drobný úbytok váhy a celý biologický systém sa ocitne na špirále smrti. Napríklad zníženie hmotnosti o 5 percent počas troch mesiacov značne skomplikuje liečbu. U sedemdesiatkilového pacienta je to iba 3,5 kilogramu a už dochádza k strate svalovej hmoty, k oslabeniu srdca či pľúcnych svalov, ktoré znamená bezprostredné ohrozenie života.

Žiadne zázračné diéty ani zaručené doplnky

Podobne nebezpečné môžu byť aj experimenty so životným štýlom a diétami. Vždy je lepšie stravovať sa zdravo, vitamínmi posilniť imunitu, avšak v rozdielnych prípadoch má slovo zdravo odlišné významy. Kým ovocie a zelenina sú zakaždým dobrý nápad, prechod na vegetariánsku alebo vegánsku stravu sa pacientom s nádorovým ochorením neodporúča. Základným predpokladom je ustrážiť si dostatočný príjem kalórií a bielkovín z viacerých zdrojov potravy. Odborníci tiež odporúčajú dávať si pozor na konzumáciu pofidérnych výživových doplnkov a bylinných prípravkov. Niektoré môžu znížiť, respektíve úplne vynulovať, účinnosť nevyhnutných liekov. Patria medzi ne na byliny ako ženšen, ľubovník, ale aj zelený čaj, káva, červené víno, cesnak alebo grapefruit.

Nestrácajte na duchu ani na váhe

Vedomosti o tom, na čo si dávať pozor, môžu chorému človeku zachrániť život. Pacient i jeho rodina by mali podniknúť aktívne kroky k udržaniu stabilnej hmotnosti. Odporúčaný nutričný plán pre pacientov s onkologickým ochorením vyzerá nasledovne:

  • 2 litre tekutín denne
  • 30 kcal na kilogram telesnej hmotnosti pacienta denne
  • 1,5 g gramu bielkovín na kilogram telesnej hmotnosti pacienta denne (dobrým zdrojom bielkovín sú hydina, ryby, mliečne výrobky a vajcia)
  • Uprednostnite rastlinné tuky
  • Konzumujte vyváženú a pestrú stravu v pravidelných malých porciách, aj 6 krát denne
  • Jedzte to, čo vám chutí

Práve nutrične vyvážený, zdravý jedálniček predstavuje vhodnú prevenciu. Dostatok zeleniny, ovocia, celozrnných obilnín, nízkotučných bielkovín, ako i znížený príjem škodlivých tukov pôsobia preventívne proti mnohým chorobám, vrátane rakoviny. Menej priemyselne spracovaných potravín v strave celkom logicky značí nižší príjem kilojoulov a tuku. Jedna vec, ktorú totiž vedci vedia naisto je fakt, že rakovina pŕs sa spája s nárastom hmotnosti najmä vo vyššom veku, čo výrazne zvyšuje jej riziko.

Pridať komentár