Schudnúť (nielen) po pôrode možno aj príjemne. Tu je návod

Máte dávno po pôrode, prebytočných kíl sa nie a nie zbaviť, no predstava fitness centra je pre vás viac než trýznivá? Našťastie to ide aj inak.

Milujte sa s partnerom

Nie je žiadnou novinkou, že sex, rovnako ako aj ďalšie pohybové aktivity, predstavuje efektívny spôsob boja s nadbytočnými kilami. Už počas tridsiatich minút milovania dokáže telo spáliť takmer stovku kalórii, pričom po jednom dni „v posteli“ vie byť človek ľahší o pol kilogramu. Okrem toho vám pomôže zbaviť sa stresu a vďaka vyplavujúcim sa endorfínov navodiť pocit šťastia.

Upratovanie nie je zlý nápad

Prečo by malo existovať najmä jarné a vianočné upratovanie? Vyhláste v domácnosti veľké upratovanie kľudne počas leta. Umyte okná, kým vonku svieti slnko, vydrhnite koberce kefou, utrite povrch nábytku dezinfekčnými utierkami, vysávajte byt so slúchadlami na ušiach, tancujte a napínajte brušné svaly. Urobte si z nutného „zla“ zábavu a zabite dve muchy jednou ranou.

Schovajte diaľkový ovládač

Ak máte doma muža, ktorý sa rovnako ako vy snaží dostať do formy, televízny ovládač ukryte na ťažko dostupné miesto. Vždy, keď budete chcieť prepnúť program alebo vypnúť reklamu, musíte vstať a ísť priamo k obrazovke.

Už žiadne výťahy

Viacerí odborníci tvrdia, že na našej postave sa odzrkadlí, ak výťahy vymeníme za schody. Majte telo vzpriamené a zatnite brušné i sedacie svaly. V ideálnom prípade si v aute zabudnite peňaženku a po schodoch vybehnite opakovane.

Pohyb, a ešte raz pohyb

Ráta sa aj ten minimálny. Ľudia, ktorí neobsedia, vedia o čom hovoríme. Je predsa toľko činností, ktoré vás udržia v permanentnom tempe. Húpanie na stoličke, poskakovanie pri varení, bubnovanie prstami po stole. Aj to sú triky, ktoré oceníte.

Veľké ÁNO pre tanec

Pokiaľ chcete schudnúť, milujete hudbu a chytľavými tónmi sa nechávate uniesť, určite zbožňujete tanec. Dynamické pohyby, ideálne s pridaním niekoľkých akrobatických prvkov, sú presne to, čo vaša kondička potrebuje.

Hry s priateľmi

(S)chudnúť môžete aj pri stretnutí s priateľmi. Stačí, ak sa vyberiete napríklad na biliard či bowling. Nielenže sa skvele zabavíte, ale aj spálite stovky kalórií.

Prechádzky so psom (alebo deťmi)

Chôdza je pre človeka výborná pohybová aktivita. Hodinka prechádzky v svižnejšom tempe vás zbaví okolo štyroch stoviek kalórií. Pekné počasie v lete priam nabáda tráviť čas v prírode. Lekári odporúčajú urobiť minimálne desať tisíc krokov denne a ich počet postupne navyšovať.

Na záver pre vás máme zopár činností, pri ktorých počas jedinej hodiny spálite nasledujúce množstvo kalórií. ?

Do 400 kJ: písanie, práca na počítači, šoférovanie, čítanie, sledovanie televízie
400 – 800 kJ: žehlenie, umývanie riadov, varenie, obliekanie, bežná hygiena
800 – 1000 kJ: vytieranie podlahy, nakupovanie, ľahký aerobik, chôdza, záhradkárske práce
1000 – 1500 kJ: drhnutie podlahy, tanec, rekreačný šport, stolný tenis, umývanie okien, upratovanie
1500 – 1900 kJ: kondičný tréning, plávanie (štýl prsia), vysokohorská turistika, korčuľovanie, intenzívnejší aerobik
1900 – 2100 kJ: bicyklovanie, tenis, lyžovanie, spinning, rúbanie dreva, basketbal, plávanie (štýl kraul), beh po schodoch
2100 – 2500 kJ: horolezectvo, odhŕňanie snehu, squash, skákanie cez švihadlo, závodné plávanie, beh na lyžiach

Pridať komentár