Najdrahšie hračky sveta. Uff, to sú ale pálky!

Má vaše dieťa obľúbenú plyšovú hračku, knižku či inú drobnosť, bez ktorej nejde ani na krok? Buďte radi, že nezatúžilo po niektorom z nasledujúcich kúskov. Spomedzi detských hračiek totiž patria k tým najdrahším.

Diamantová Barbie – $302,500

Austrálsky návrhár šperkov Stefano Canturi stojí za vytvorením najdrahšej Barbie sveta. Bábika, ktorú milujú dievčatká po celom svete, má oblečené čierne večerné šaty a jej krk zdobí krásny náhrdelník. Ten v sebe ukrýva ružový diamant v hodnote 300 tisíc amerických dolárov. V roku 2010 bola bábika vydražená v aukcii za 302 500 amerických dolárov. Výsledná suma putovala na výskum rakoviny prsníka.

Zlatý hojdací kôň – $600,000

Hojdací koník je bezpochyby jednou z najobľúbenejších hračiek pre deti. Japonský klenotník Ginza Tanaka sa však neuspokojil s „klasickou verziou“ a na počesť narodenia japonského princa Hisahito v roku 2006 vyhotovil hojdacieho koňa z 24 karátového zlata. Za 600 tisíc amerických dolárov koníka pre prvorodenú dcéru Blue Ivy kúpili hudobníci Jay Z a Beyoncé.

Rubikova kocka – $1.5 mil.

Klasickú Rubikovu kocku vám istotne netreba predstavovať. Tento mechanický hlavolam vynašiel v roku 1974 maďarský sochár a architekt Erno Rubik. Ale! Pokiaľ máte na účte mastnú sumu peňazí, môžete smelo zainvestovať do špeciálneho variantu. Každú stranu zdobia vzácne drahokamy, vrátane rubínov, smaragdov a ametystov. Vyrobil ju diamantový expert Fred Cueller a ako môžete vidieť v priloženom videu, je to naozaj precízna práca.

Monopoly – $2 mil.

Niet pochýb, že ide o najnákladnejšiu verziu populárnej stolovej hry Monopoly. Odhadovaná cena sú 2 milióny dolárov. Hru na povrchu pokrýva 18 karátové zlato a šperky. Za jej vznikom stojí dizajnér šperkov Sidney Mobell, ktorý hru zmajstroval v roku 1988 a trvalo mu to jeden celý rok. Mobell v roku 2003 daroval Monopoly známemu Smithsonian Museum v USA.

Louis Vuitton Macko – $2.1 mil.

Medvedíky majú pre mnoho detí nevyčísliteľnú hodnotu, a teraz nevravíme o peniazoch. Ak by sme si ale na hračku predsa len posvietili z pohľadu financií, má taktiež svojho rekordmana. Nemecký výrobca hračiek Steiff je podpísaný pod „Louis Vuitton medvedíka“. Pozostáva zo skutočnej kožušiny a zlata, miesto očí má diamanty. Samozrejmosťou je použitie vysokokvalitného materiálu, čo je v prípade Louis Vuitton bežné.

Shimansky Futbalová lopta – $2.59 mil.

Do tejto futbalovej lopty neradno kopať. Stojí neuveriteľných 2,59 milióna dolárov. Dôvod? Lopta je pokrytá 3500 karátmi diamantov, vrátane 6620 bielych diamantov a 2640 čiernych diamantov. Jej tvorcom je dizajnér Yair Shimansky (trvalo mu to tri mesiace) na pamiatku Majstrovstiev sveta vo futbale v Juhoafrickej republike v roku 2010. Boli zhotovené i kryštálové repliky lopty, sú vystavené v miestnych obchodoch.

Madame Alexander Eloise – $5 mil.

Čím je bábika netradičná? Nuž, má na sebe 9 karátové diamanty a ďalšie drahé príslušenstvo. Spoločnosť Madame Alexander Doll Company vytvorila iba päť bábik tohto typu a každý z nich nesie kryštály Swarovski, doplnky Katherine Baumann, kožušinu Oscar de la Renta a oblečenie Christian Dior. Madame Alexander Eloise reprezentuje bohatý štýl dievčaťa s blond vlasmi, bezchybnou tvárou a štýlovým psom. Pri pohľade na bábiku je zrejmé, že dovoliť si ju môžu iba ozajstní boháči.

Hrad Astolat Dollhouse – $8.5 mil.

Najdrahšia hračka na našom zozname je zároveň najdrahšou hračkou sveta. Hrad Astolat Dollhouse má hodnotu 8,5 mil. amerických dolárov. Môže sa pochváliť najkvalitnejšou sochou, kreativitou, architektúrou, a inžinierstvom. V stavbe nechýba posilňovňa, bazén, zbrojnica, kuchyňa, vínna pivnica, chodby, schody a sedem úrovní. V tamojšom bare stoja drobné fľaše na likéry a je tu aj veľká sála, hudobná miestnosť, knižnica a rokovacie miestnosti. Na najvyššom poschodí sa rozprestiera čarodejnícka veža. Skonštruovať tento majstrovský kúsok trvalo 13 rokov. Domček Astolat je pomenovaný podľa zámku v básni „The Lady of Shallot“, ktorú napísal Alfred Lord Tennyson v 19. storočí.

 

Pridať komentár