Najčastejšie chyby pri holení? Možno ich robíte i vy.

Bujné mužské brady, stále populárny trend posledných rokov, podľa nedávnych prieskumov neladí ženskému oku tak, ako by ste si zrejme mysleli. S oveľa pozitívnejšími ohlasmi sa stretáva „zanedbané“ strnisko.

Pre mnohých mužov predstavuje holenie z núdze cnosť a najradšej by sa mu úplne vyhli. Holenie totiž nie je žiadna banalita. No pokiaľ si osvojíte správny postup, stane sa pre vás bleskovou a možno aj príjemnou záležitosťou.

Možností, ako si upraviť rastúce strnisko, majú muži k dispozícii viac než dosť. Klasické žiletky, ktoré sú už roky neodškriepiteľnou súčasťou hygienickej výbavy každého chlapa, depilačné pásiky či holiace strojčeky od výmyslu sveta, novšie typy tiež s nastaviteľnou dĺžkou pre úpravu chĺpkov. Vďaka širokej ponuke na trhu sa muži najčastejšie prikláňajú k používaniu elektrických holiacich strojčekov. Aj holenie má svoje nepísané pravidlá, s ktorými vás v nasledujúcich riadkoch radi oboznámime.

Na toto pozor!

*Ak patríte k mužom, ktorí sa zvyknú holiť ráno pred odchodom do práce, robíte chybu. Práve v raňajších hodinách býva pokožka najcitlivejšia, náchylná na začervenanie a poranenie. Najmenej ju zaťažíte v neskorších poobedných či večerných hodinách.

*Pokožka by mala byť počas holenia hydratovaná. Z tohto dôvodu odborníci radia mužom holiť sa po vykúpaní. Nezabudnite ani na holiaci gél alebo krém. Použitie prípravkov po holení, ktoré vašu pleť na záver holenia ukľudnia a vydezinfikujú, by sa pre vás malo stať rituálom.

Viete, ako sa správne oholiť?

  1. Nezabudnite strojček pred holením nabiť. Zvykne platiť úmera, že jedna hodina nabíjania rovná sa 45 minút používania. Hoci elektrický strojček sa dá používať aj počas nabíjania, muži uprednostňujú holenie bez zavadzajúcich šnúr.
  2. Priložte planžetu v uhle 90° k pokožke, zapnite holiaci strojček hlavným tlačidlom a začnite s holením.
  3. Vďaka trojitému holiacemu systému, ktorým disponuje už väčšina elektrických holiacich strojčekov, veľmi jednoducho oholíte aj ťažko prístupné miesta, akými je oblasť krku i pod nosom.
  4. Smer, ktorým ťaháte strojček po pokožke, je jeden zo základných predpokladov úspešného holenia. Kým pre žiletky platí holenie v smere rastu chĺpkov, pri holení holiacim strojčekom sa odporúča zvoliť krúžiaci pohyb po pokožke.
  5. Na zadnej strane holiaceho strojčeka sa dá vysunúť zastrihávač pre úpravu dlhých fúzov.
  6. Po skončení holenia zložte planžetu z holiaceho strojčeka a vyberte si pre vás najlepší spôsob jeho finálneho vyčistenia. Vyklepte fúzy a omeťte strojček kefkou, ktorý býva súčasťou balenia. Pre lepšiu hygienu a dlhšiu životnosť strojčeka opláchnite planžetu spolu s holiacim blokom aj pod tečúcou vodou.

Tip na domácu holiacu penu

Ak patríte do kategórie mužov, ktorí sa v rámci starostlivosti o zovňajšok zaujímajú aj o prírodnejšie riešenia, zbystrite pozornosť. Tento, po domácky vyrobený produkt, vám ušetrí peniaze, hydratuje pokožku a vôbec ju nepodráždi. No čo je rovnako dôležité, ocení ho aj vaša partnerka.

Pripravte si:

1/3 šálky bambuckého masla

1/3 šálky kokosového oleja

2 lyžice olivového, mandľového alebo jojobého oleja

2 lyžice tekutého kastílskeho mydla (je len akýmsi bonusom, nie povinnou ingredienciou)

Takýto je postup:

Pridajte kokosový olej a bambucké maslo do hrnca. Na miernom ohni ich spolu ohrejte. Kombináciu týchto surovín dôkladne premiešajte, kým sa celkom roztopí. Pridajte olivový olej (respektíve vami preferovaný iný olej) a pokračujte niekoľko ďalších minút v miešaní. Potom hrniec odložte bokom.

Vzniknutú zmes nalejte do misky a uložte do chladničky kvôli stuhnutiu. Keď sa tak stane, vyberte misku, vezmite mixér a hmotu rozmixujte. Na záver možno pridať kastílske mydlo, zmes opäť mixujte a po chvíľke by ste mali docieliť úplnú, jednoliatu zmes.

Keď bude váš nový holiaci krém pripravený, vložte ho do vzduchotesnej nádoby a uložte na tmavšie, suché miesto. Počas holenia tváre, ale kľudne aj iných častí tela, aplikujte tenkú vrstvu na pokožku. Krém však nanášajte suchými rukami. Pokiaľ do nádobky s jeho obsahom neprenikne žiadna voda, vydrží vám podstatne dlhšie. A to aj bez použitia akýchkoľvek konzervantov.

Pridať komentár