Čo potrebujete vedieť o lakoch na vlasy?

Lak na vlasy je jedným z najpoužívanejších stylingových prípravkov. Dokáže vlasy zafixovať, ochrániť pred vlhkom, poveternostnými vplyvmi a dodať im objem. Ako si však vybrať ten správny?

V dnešnej dobe je konkurencia stylingových prípravkov na vlasy skutočne vysoká. Vo svojom sortimente ho má azda každá vlasová značka. Tá potom stavia na istých, špecifických znakoch, ktoré ju odlišujú od iných. Odborníci tvrdia, že pokiaľ vám vyhovuje z istej značky povedzme šampón či balzam, kľudne sa pri výbere laku na vlasy držte danej línie. Dôležitý je i typ vlasov a fixácia.

Na type vlasov záleží

Ak máte tú možnosť, vždy siahnite po výrobku určenom pre váš typ vlasov. Vlasy nebudú stylingom príliš zaťažené a zničené. Niektoré laky na vlasy bývajú špeciálne navrhnuté tak, aby zafixovali konkrétny typ vlasov. V ponuke tak nájdete lak na vlasy s keratínom pre poškodené vlasy, lak s hydratačnou zložkou pre suché vlasy a podobne.
Máte jemné vlasy so sklonom k lámaniu a vypadávaniu, či výrazne poškodené vlasy, napríklad farbením? Potom uvažujte i nad samotným zložením. Lak na vlasy bez silikónov, parabénov, prípadne bez alkoholu je jednoznačne šetrnejšia voľba, keďže vlasy zbytočne nezaťažuje.
Lak na vlasy, ktorý dodá vlasom objem, patrí medzi najžiadanejšie druhy. Chcete tento efekt umocniť? Pri aplikácii laku na vlasy predkloňte hlavu a prípravok nastriekajte priamo ku korienkom.

Druhy fixácie

V závislosti od sily fixácie dostať kúpiť tri skupiny lakov: lak na vlasy s normálnou fixáciou, silnou fixáciou a veľmi silnou fixáciou. Normálna fixácia poskytuje iba minimálnu ochranu pred negatívnymi vplyvmi. Lak s normálnou fixáciou je vhodný najmä pre jemné účesy s prirodzene voľnými vlnami.
Lak so silnou fixáciou už ponúka fixáciu o poznanie väčšiu. Tieto laky poskytujú tiež dostatočnú ochranu a tuhosť v klasických klimatických podmienkach. Sú ideálne pre úpravu ťažko poddajných vlasov. Maximálnu fixáciu prinášajú logicky veľmi silné laky na vlasy. Zabezpečia dlhodobé spevnenie hrubých a nepoddajných vlasov.
Laky s maximálnou fixáciou oceníte pri tvorbe účesov na slávnostné príležitosti, keď výsledok musí vydržať dokonalý čo najdlhšie.

Viete lak správne používať?
  1. Pred použitím lak na vlasy dôkladne pretrepte.
  2. Aplikujte ho vždy na suché vlasy, až pri finálnom stylingu.
  3. Nanášajte ho zo vzdialenosti aspoň tridsať centimetrov.
  4. Večer vlasy dôkladne vyčešte kefou alebo umyte, aby ste z nich zvyšný lak odstránili. Zabránite tým poškodeniu vlasov.
  5. Ani laky na vlasy pre mužov nie sú na trhu žiadnou novinkou. Tento stylingový prípravok vo veľkom využívajú aj chlapi všetkých vekových kategórií. Ponuka pre nich je rovnako pestrá, vybrať si ten svoj môžu taktiež podľa stupňa fixácie, typu vlasov či zloženia produktu.
Nezabudnite, že …

Lak na vlasy vie oveľa viac, než len zabezpečiť bezchybnú fixáciu účesu. Obzvlášť užitočná je jeho schopnosť ochrániť vlasy pred vlhkosťou alebo uhladiť ich v prípade elektrizovania. Trápi vás, že máte vlasy zlepené a po použití laku ich musíte v ten istý deň umyť? Uprednostnite dobrý lak s nižšou fixáciou, pretože ten ľahšie vyčešete kefou. V tomto smere vám poslúži i prúd studeného vzduchu.

Pridať komentár